melonga.org

Http Tovabbkepzes Sulinet Hu

gyereknap-szolnok-2019

Tematikus 5 órás képzések KÖZÉPISKOLAI TANÁROKNAK A Pénziránytű Alapítvány honlapjáról letölthető a Számoljunk a befektetésekkel című matematika példatár unk, amely a gyakorlatias oktatást segíti a 9-12. évfolyamon, a matematika kerettantervnek megfelelő témák feldolgozásával. A pozitív fogadtatásra tekintettel augusztusban minden magyarországi középiskolába eljuttattuk a példatárat, így ebben a tanévben minden középiskolai diák és matematika tanár részére rendelkezésére áll és színesítheti a tanórákat. A fenti kiadványhoz kapcsolódóan szeretnénk a matematika tanárok figyelmébe ajánlani egy napos (5 órás), ingyenes képzéseinket, amelyek elvégzéséről az intézményvezető döntése alapján a 120 órás továbbképzési kötelezettségbe is beszámítható igazolást adunk. A továbbképzés 5 tematikus órából áll, melyeken a számítási feladatok megoldásához szükséges 5 fő témakör legfontosabb elméleti hátterével ismertetjük meg a résztvevőket interaktív módon. Célunk, hogy a munkafüzet közös felfedezése által a kollégák magabiztossá, az egyszerű befektetési számítások gazdasági vonatkozásaiban jártassá váljanak, hogy saját szaktudásukat kiegészítve hatékonyan tudják beépíteni hétköznapi gyakorlatukba a munkafüzet által kínált új típusú feladatokat.

http tovabbkepzes sulinet hu login

Ezeken az elérhetőségeken jelezhetik kihelyezett képzéssel kapcsolatos igényüket is. A kihelyezett képzés indításának a feltétele minimum 15 fő együttes jelentkezése és a helyszín (osztályterem) biztosítása. 2016 őszétől általános iskolai tanárok számára is elindult a pénzügyi - gazdasági képzés. A "Pénz-ügyek a hétköznapokban – a gazdasági, pénzügyi ismeretek tanítási lehetőségei az általános is-kola felső tagozatán" című akkreditációt elnyert 30 órás program révén az 5-8. osztályokban taní-tó pedagógusok szakszerű felkészítést kaphatnak a gazdasági és pénzügyi témák oktatásához. A tanártovábbképzés célja, hogy segítse a felsős osztályokban tanító pedagógusokat a Nemzeti Alaptanterv különböző műveltségterületein belül megjelenő gazdasági és pénzügyi neveléssel, valamint az ehhez kötődő készségek fejlesztésével kapcsolatos feladataik ellátásában. Az általá-nos iskolák 5-8. osztályában az Életvitel és gyakorlat, a Földünk és környezetünk, illetve az Ember és társadalom műveltségterület tartalmaz gazdasági és pénzügyi ismereteket – a gyakorlatban azonban ezek gyakran kimaradnak a tanrendből.

5 fő témakörünk: Egyszerű és kamatos kamatozás Valuta és deviza számítások Kötvény-befektetések Részvény-befektetések Ingatlan-befektetések A nyáron készült el legújabb fejlesztésünk, egy, a történelem érettségi gazdasági – pénzügyi témaköreit feldolgozó képességfejlesztő feladatgyűjtemény. A történelem tanárok munkáját segítő, hiánypótló kiadványt szintén augusztusban juttattuk el minden magyarországi középiskolába, a teljes érettségiző évfolyam és tanáraik részére. A fenti kiadványhoz kapcsolódóan szeretnénk – elsősorban érettségire felkészítő - történelem tanárok figyelmébe ajánlani az egy napos (5 órás), ingyenes képzéseinket, amelyek elvégzéséről az intézményvezető döntése alapján a 120 órás továbbképzési kötelezettségbe is beszámítható igazolást adunk. A képzés célja az új feladatgyűjtemény megismertetése az egyes témakörök feladattípusainak megoldásával, háttérismeretek megvilágításával. A képzésekkel kapcsolatban Szigeti Zsuzsát kereshetik az e-mail címen és munkaidőben telefonon: +36 20 365 6299.

A későbbiekben számukra lesz lehetőség e-learning formában a képzés elvégzésére, melyről részletes tájékoztatót fogunk küldeni. Érdeklődés és további információk: helyszínek képzési időpontok 1. Szeged 2020. február 10., 2020. február 24. 2. Békéscsaba 2020. február 11., 2020. február 25. 3. Debrecen 2020. február 13., 2020. február 27. 4. Salgótarján 5. Eger 2020. február 20., 2020. március 05. 6. Miskolc 7. Veszprém 2020. március 09., 2020. március 23. 8. Budapest 9. Győr 2020. március 10., 2020. március 24. 10. 2020. március 12., 2020. március 26. 11. Székesfehérvár 12. Pécs 2020. március 16., 2020. március 30. 13. Szombathely 14. 2020. március 19., 2020. április 02. 15. 16. Kaposvár 2020. április 06., 2020. április 02. 17. 2020. április 07., 2020. április 21. 18. 19. Szolnok 2020. április 16., 2020. április 30. 20. Nyíregyháza Távoktatás keretében folytatódnak a pályaorientációs pedagógus-továbbképzések 2019 júniustól lehetőség nyílik nem formális, e-learning-típusú pedagógus-továbbképzésen való részvételre.

Tájékoztató Képzésszervező Rendszer indulásáról 2017. január 1-jétől a pedagógus továbbképzésekre történő jelentkezések módja megváltozott. Az Oktatási Hivatal által meghirdetett képzések a "Képzésszervező Rendszer" felületen kerülnek közzétételre, amelynek elérhetősége: A megnyíló oldal alján található a Képzésszervező használatához segítséget nyújtó, teljes szövegű Felhasználói kézikönyv linkje. A fent jelzett időponttól a pedagógusok csak ezen a felületen keresztül jelentkezhetnek képzésekre és csak ezen a felületen keresztül tudjuk elfogadni jelentkezéseiket. Ezért ajánlott mihamarabb aktív regisztrációval rendelkezni mindenkinek, különös tekintettel azokra, akiknek a hét éves ciklus miatt aktuális a továbbképzés. Minden pedagógusnak egyénileg kell regisztrálnia a Képzésszervező felületen és a kiválasztott képzésre történő bejelentkezés után személyre szabott visszajelzést kap arról, hogy elfogadásra került-e a jelentkezése, ha igen, mikor és milyen helyszínen, milyen feltételekkel történik a megszervezése.

A "Mindennapi pénzügyeink – a gazdasági, pénzügyi ismeretek tanítási lehetőségei a középfokú köznevelési intézményekben" című 30 órás, akkreditált továbbképzés 2015-ben indult és elsősorban a nem közgazdász végzettségű középiskolai tanároknak nyújt a különböző műveltségterületek tanóráiba beépíthető pénzügyi-gazdasági ismereteket és jól használható módszertani ötleteket. 2015 ősze óta már több, mint 1600 tanár vett részt a képzésen. Többek között azok a szakgimnáziumi tanárok is, akik a 2017 szeptemberétől minden szakgimnázium 10. évfolyamán kötelező pénzügyi és vállalkozási ismereteket fogják oktatni. A továbbképzés célja szerint a történelem, földrajz, matematika, életvitel tanároknak, illetve osztályfőnököknek és lelkes versenyfelkészítőknek segít a tárgyaikban megjelenő gazdasági tartalmakhoz kapcsolódó háttértudásuk megerősítésében, kooperatív és játékos módszerekkel. A képzés költségeit az Alapítvány fedezi, így a tanárok és az iskolák számára a részvétel ingyenes. Időpont Szervező POK Helyszín Kapcsolattartó E-mail A képzésekkel kapcsolatos további információ: Szigeti Zsuzsa – Mindkét akkreditált, 30 órás képzésre a szervezők az oldalon várják a jelentkezéseket.

A használathoz a Felhasználói kézikönyv innen letölthető (PDF, 5 Mb) PDF-olvasó alkalmazás letöltése Adatkezelési tájékoztatónk innen letölthető (PDF, 400 Kb) A Képzésszervező alkalmazás működését bemutató videó innen letölthető (WMV, 53 Mb) Projekt megnevezése: Pedagógusképzés támogatása (TÁMOP-3. 1. 5/12-2012-0001)

  1. Webmail hu
  2. Mi az a quinoa, és miért kéne enni? - Dívány
  3. Http tovabbkepzes sulinet hu t
  4. Http tovabbkepzes sulinet hu online
  5. Http tovabbkepzes sulinet hu o
  6. Http tovabbkepzes sulinet hu e
  7. Startlap hu
  8. Http tovabbkepzes sulinet hu connect

Indul a "Pályaorientációs módszertan – felkészítés a pályaorientációt támogató mérőeszköz használatára, a tanulói profil elemzésére" elnevezésű pedagógus-továbbképzés. A képzés célja, hogy a résztvevők megismerhessék az EFOP-3. 2. 13 projekt keretében fejlesztett pályaorientációs mérő- és támogatóeszköz, azaz a POM használatát, valamint bővítsék és rendszerezzék pályaorientációs módszertani ismeretüket és gyakorlatukat. 2020. február és április között lehetőség nyílik 30 órás, akkreditált pedagógus-továbbképzésen való részvételre. A továbbképzés folyamatba ágyazott; a hagyományos továbbképzési napok és közbeiktatott gyakorlat kombinációja, mely elvégzéséről tanúsítványt állítunk ki. A képzést ajánljuk minden általános- és gimnáziumban dolgozó pedagógusnak, kiemelten a pályaválasztásért felelős pedagógusoknak és osztályfőnököknek, valamint a pedagógiai szakszolgálat továbbtanulási, pályaválasztási tanácsadást végző munkatársainak. Figyelem! A projekt által szervezett korábbi, "A pályaorientációs tevékenység szerepe, feladatai – érzékenyítő, szemléletformáló" című akkreditált, pedagógus-továbbképzésen részt vett kollegák jelentkezését nem tudjuk fogadni, mivel az újabb akkreditált képzésen történő részvételüket a projektben nem tudjuk elszámolni.

Ajánljuk továbbá a pedagógiai szakszolgálatban továbbképzési és pályaválasztási tanácsadási tevékenységet végző kollégák számára is. Pedagógus-továbbképzés: pedagógusok szakmai tudásának és pedagógiai kompetenciáinak elősegítése képzések biztosításával. Az igényfelmérés alapján a pedagógusok által leginkább igényelt szolgáltatás a pedagógusok képzésének, továbbképzésének a segítése. Képzésre való jelentkezés a oldalán előzetes regisztrációt követően, a POK által meghirdetett képzés(ek)re lehet. A képzés meghirdetését követően az intézmények megkapják az aktuális képzés nevét, időpontját és helyszínét. A regisztráció során fel kell tölteni egy rövid szakmai önéletrajzot valamint a diploma másolatát. A kiválasztott képzéshez pedig az intézményvetető jóváhagyási nyilatkozatát. A képzés minimum 90%-án részt kell venni. A képzés befejeztével ki kell tölteni az elégedettségi kérdőívet. A tanúsítványok kiállítása elektronikus úton történik. A résztvevő kap egy linket, ahol eléri és le is tudja tölteni a saját tanúsítványát.

Wednesday, 23-Feb-22 18:52:19 UTC