melonga.org

Körös Maros Nemzeti Park Növényei

miskolc-futó-út-1

Víziélőhelyi különlegessége és fontossága miatt nemzetközi védelmet kapott. Élnek itt nagy számban fokozottan védett cigányrécék, a már említett kócsagokon és gémeken kívül itt fészkel még a lapos csőrű kanalas gém. A tavak mellett szerencsésen megmaradt két régi időket idéző nedves rét, az Ugrai-, és a Sző-rét, a vátyoni erdők közt pedig kis réteken egyedülálló látnivaló a csodálatosan szép agárkosborok tízezreinek virágzása tavasz végén. A bélmegyeri fáspuszta a folyószabályozások következtében vált száraz szikes területté, az itt élő hatalmas kocsánytalan tölgyek alkotnak különleges látnivalót, mellettük a réteken legeltetéssel tartják fenn a sziki puszták régi állapotát. Néhány nedvesebb réttel együtt ez a terület nagy kiterjedésű képviselője a sziki erdőssztyeppéknek. Néhány ritka védett madarunk fészkel erre, mint a színekben igen gazdag, méheket és darazsat fogyasztó gyurgyalag, az éjjel hangtalanul repülő, kitűnő hallású gyöngybagoly, vagy a nagyobb ragadozók közül a barna kánya, melyeket gyakran még ma is összekevernek a varjakkal.

Kiskunsági Nemzeti Park

A terület legértékesebb tagja a szőcei tőzegmohás láp. A jégkorszakból ránk maradt láprét tíz ritka tőzegmohafaj termőhelye. Találtak itt gyapjúsást és szibériai nőszirmot is. A tőzegmoha-párnák teherbíró képességét megítélni szinte lehetetlen, ezért a lápréten életveszélyes a járás. Szalafő őserdejében 1950 óta nem vágtak ki és nem ültettek fát, e fokozottan védett területen ember nem avatkozhat a természet dolgába. A kutatók azt figyelik, milyen természetes változások mennek végbe az erdő növénytársulásában. Kiderült, hogy az Alpokalján ismert valamennyi rovarfaj megtalálható az erdőben. A Szalafő és Farkasfa közötti pici dagadólápban egy kivételével az összes Magyarországon ismert tőzegmohafaj megtalálható. Van itt még vidrafű és kereklevelű harmatfű is. Szakonyfalu a Vendvidék része. Az alpesi hangulatú erdőség hegyi kaszálóin ezerszám virágzik a zergeboglár és a kornistárnics. Az erdőkben emberi beavatkozás nélkül újulnak meg a bükkösök. Erdei ciklámen, fecsketárnics virágzik, farkasboroszlán él itt, az egyvirágú és az ernyős körtike pedig nagyon jellemző erre a vidékre.

Lyrics

Körös maros nemzeti park allatai

  1. Keres-Kínál Hirdetések - Magyarország : winora
  2. Kiskunsági Nemzeti Park
  3. A Körös-Maros Nemzeti Park újra várja a látogatókat! | Agrotrend.hu
  4. Ideggyógyászat – Klinikai neurofiziológia | Erzsébet Fürdő Gyógyászati És Szűrőközpont
  5. Iso fiji kiírása windows 7 update
  6. Delhusa Gjon Honlapja
  7. Körös-Maros Nemzeti Park – Newjság
  8. Csönded vagyok tab 2
  9. Ella steel sors fordító pdf letöltés
  10. Körös maros nemzeti park növényei
  11. Körösvölgyi Látogatóközpont és Állatpark | Magyar Nemzeti Parkok

Körös-Maros Nemzeti Park

A szikes pusztai mozaikok virágos növényei általában rendkívül változatosak. Tavasszal a nyúlánk sárma fehér virágai mellett a tavaszi hérics és a selymes boglárka sárga, valamint a ligeti zsálya lila pompáját is megcsodálhatjuk. Gyakran egy-egy abnormális színezetű példány is előfordul, még színesebbé téve a palettát. A nyár végi, őszi időszakban azonban kifejezetten a lila szín uralja a szikes pusztai tájat. Először a sóvirágok jelennek meg, amelyek nagyon szívós, ellenálló növények, kevésbé függnek az időjárástól. Szeptembertől a sziki őszirózsák uralják a Csanádi pusztákat. A legszebb lila virágtengerek a Száraz-ér menti szikes gyepfoltokban figyelhetők meg. A fotót készítette: Sallainé Kapocsi Judit Sziki őszirózsa

Magyarország természeti értékei - Körös-Maros Nemzeti Park

körös maros nemzeti park növényvilága
Wednesday, 23-Feb-22 23:48:02 UTC